Wodospady Ouzoud

P1030187

Marrakesz stanowi niezłą bazę wypadową do kilku ciekawych miejsc.. Ze względu na dość ograniczony czas, decydujemy się na  wycieczkę do Wodospadów Ouzoud. W drodze mijamy ogromne puste przestrzenie. Wzgórza na których czerwień ziemi przeplata się z szarością gajów oliwnych i zielenią trawy, poprzetykanej czerwonymi makami. W tle piętrzą się potężne góry Atlas – w tym słońcu stanowiące tylko cień na horyzoncie.

Na wodospady wchodzimy od nieco mniej turystycznej strony, dzięki czemu stragany nie psują nam pierwszego wrażenia. Najpierw oglądamy je z góry, by potem móc podziwiać wodę spływającą kilkoma kaskadami po glinianej ścianie, wśród soczystej zieleni. Pod same kaskady kursują tez łódeczki, a raczej barwne tratwy, które pozwalają zażyć nieco bryzy w panującym upale. Niektórzy decydują się na kąpiel z chłodnej wodzie.

Na drodze do wyjścia znajduje się  zadomowione w tym miejscu stado małp. Od razu pojawiają się osoby sprzedające orzeszki, którymi można je nakarmić i zrobić sobie zdjęcie.

Może same wodospady nie są spektakularne, ale sama podróż ku górom Atlas i spacer dają dobre wytchnienie od miasta.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s